čtvrtek 22. srpna 2013

Mé knižní série (2)

Mé knižní série je projekt, který pořádá Roxanne. Cílem tohoto meme je vyfotit nějakou knižní sérii, kterou vlastníme a odpovědět na otázky. Více o projektu je zde

Jako druhou sérii jsem vybrala Delirium od Lauren Oliver.

1) Jak ses o téhle sérii dozvěděla?
To přesně nevím, ale jsou dvě možnosti buď od nějakého bloggera a nebo na stránkách CooBoo. 

2) Kolik dílů si zatím stihla přečíst?
Mám přečtené všechny tři díly :) Série má ještě "půldíly", ale ty jsem nečetla.

3) Co na tuhle sérii říkáš?
Vím, že Delirium moc lidí nezaujalo kvůli dlouhým popisům, ale já jsem si tuto sérii oblíbila.

4) Který díl z celé série máš nejradši?
Ehmmm, těžko říct. První díl měl delší rozjezd, druhý mě v některých částech hrozně štval a u třetího jsem se bála jak dopadne :D Takže možná Rekviem? Asi to tak bude...

5) Jaká je tvoje oblíbená postava a proč?
Moje oblíbená postava je Alex. A proč? Protože je to prostě borec!

6) Kterou postavu fakticky nemůžeš vystát?
Tady je to pro mě jasná volba a tou je Hanna. Ta holka mi nebyla sympatická od začátku a taky jsem ji od začátku měla prokouknutou. Už podruhé u této otázky píšu nejlepší kamarádku hlavní hrdinky :D Divný :D

7)  Když porovnáš originální a české obálky, které se ti líbí víc?
Když porovnám české obálky s těmi úplně původními originály s obličeji. Tak se mi víc líbí české obálky, ty jsou opravdu krásné.

8)  Která obálka se ti líbí nejvíc?
Tady nemůžu vybrat jen jednu. Jsou si hodně podobné a všechny se mi líbí. Napřed jsem chtěla vybrat obálku aspoň podle barvy, ale jak jsou obálky lesklé, tak všechny barvy vypadají skvěle. Tady si prostě nevyberu.

9)  Existuje nějaká scéna na kterou jen tak nezapomeneš?
Scéna na konci prvního dílu. Kdo knihu četl, tak určitě ví o co se jedná. Sice jsem čekala, že se něco takového stane, ale až do konce jsem si to nepřipouštěla.

6 komentářů:

 1. Delirium bych si ráda pořídila a přečetla. Četla jsem spoustu recenzí. Většinou kladných. Takže jsem na knihu hodně zvědavá. :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem zase právě četla spíš takové průměrné recenze. Hodně lidem nesedly dlouhé popisy, které Lauren Oliver používá. A mě samotnou Delirium chytlo až někde za půlkou :)

   Vymazat
 2. Už sa teším na prečítanie druhej a tretej časti, i keď na nich nemám nejako veľa času :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To znám, tolik knih a tak málo času :D Tak přeju hodně štěstí ať se k tomu dostaneš co nejdřív :)

   Vymazat
 3. Četla jsem první dva díly a první mě vůbec nenadchnul. Ani nevím, proč jsem dala šanci druhému dílu, ale dala jsem mu šanci a ten se mi už trochu líbil. Bohužel v knihovně jsou vždycky trochu pozadu a třetí díl ještě stále nemají. Ale jsem zvědavá, jak to dopadne, to zas ne, že ne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vím, že série hodně lidem nesedla. Já sama jsem první díl až někdy do půlky považovala za takovou průměrnou knihu a teprve potom mě to chytlo. Každopádně příběh je podle mě hezky vymyšlený a konec se mi taky líbil. Tak snad se ti závěr bude taky líbit :)

   Vymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...