pátek 23. srpna 2013

Knižní řetězovka: 34 - 44

Knižní řetězovku vymyslela Luu.

Dlouho jsem zvažovala, jestli se mám Knižní řetězovky účastnit, když už je staršího data. Nakonec jsem se rozhodla, že se zúčastním, protože se mi líbí jaké otázky jsou v ní položené a vy si o mě aspoň uděláte nějaký obrázek.
Příspěvků do knižní řetězovky bude celkem 5, vždy po 11 otázkách.34) Vrátila si už knihu do knihovny bez toho abys ji přečetla?
Ano a několikrát. Většinou to bylo proto, že jsem ji nestihla přečíst a výpůjčka už mi nešla prodloužit.

35) Oblíbená knižní postava?
Jenom jedna? To je tak těžký :D Asi Rose z Vampýrské akademie.

36) Oblíbený knižní záporák?
Opět. Jenom jeden? :D Mám jednu oblíbenou záporačku - ženu. A tou je Bellatrix z Harryho Pottera. To je prostě perfektní záporná postava!

37) Knihy, které si obyčejně beru na prázdniny?
Nějak moc to neřeším, prostě vezmu to, co chci číst. Většinou beru knihy z více žánrů, aby mě to neomrzelo. Anebo si na dovči přečtu více dílu jedné série. 

38) Nejdelší doba, kterou si nečetla?
V posledních letech mívám čtecí odmlky maximálně týden. Nejdelší čtecí odmlka byla možná letos před maturitou, kdy jsem nic nečetla 14 dní. 

39) Kniha, kterou si nedokázala/nemohla dočíst?
Tak to je u mě docela jasná volba. Knihu, kterou jsem odložila a nehodlám se k ní vracet je Angelologie od Danielle Trussoni. Příběh a námět byl fajn, ale bylo to tak zdlouhavě a nudně napsané, že jsem knihu někdy za půlkou odložila.

40) Co tě nejčastěji dokáže při čtení vyrušit?
Hovor, ve kterém slyším o čem lidi mluví. Nikdy mi nevadilo číst např. o přestávce ve škole, kde je celkem velký hluk, ale nevnímám o čem kdo mluví. Ale číst třeba v obýváku, kde si povídají dva lidi je pro mě nemožný. 

41) Oblíbená filmová adaptace?
Hmmm, to je těžká otázka. Mám ráda filmové adaptace Harryho Pottera. Potom se mi taky hodně líbí Pýcha a předsudek z roku 2005. A perfektní film, který je natočen podle knihy je Marley a já.

42) Adaptace, která tě totálně zklamala?
Asi žádná. Snažím se k filmu přistupovat jako k samostatné jednotce a moc ho nesrovnávat s knihou.

43) Jak často čteš spoilery?
Pokud možno, tak vůbec. Když už si spoiler přečtu, tak je to většinou omylem.

44) Nejvíc peněz, které si najednou utratila v knihkupectví?
Do kamenného obchodu si většinou chodím jen pro jednu knihu, takže jsem se do 400 Kč vždycky vešla. Na e-shopu to může být největší objednávka tak okolo 700 - 800 Kč. Objednávky mám spíš menší, víc peněz najednou často nemám, nebo je mi je líto tak naráz utratit. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...