sobota 22. června 2013

On My Wishlist (9)


On My Wishlist je sobotní meme, které se pořádá na Book Chick City. Cílem tohoto meme je vybrat si knížku, kterou si chceme koupit. Je jedno jestli je starší, nová nebo ještě nevyšla. A napsat důvod, proč ji chceme mít doma.

Název: Ten, kdo stojí v koutě
Autor: Stephen Chbosky
Nakladatelství: Brio
Vyšlo: říjen 2012
Anotace: Když člověk stojí v koutě, může si všimnout spousty úžasných věcí. Ale pak přijde chvíle, kdy je třeba vykročit na parket a začít opravdu žít. Strhujícímu románu Stephena Chboskeho o dilematu mezi nečinností a touhou se dostalo nadšeného přijetí, vyvolal polemiku a získal miliony oddaných čtenářů. Příběh o dospívání na střední škole, který Charlie vypráví v dopisech, je otevřenější a důvěrnější než leckterý deník, zároveň vtipný i sžíravý. Nevíme, kde Charlie bydlí, ani komu píše - máme jen slova, o která se rozhodl podělit. Zmítán touhou žít svůj vlastní život i touhou vymanit se z role, která mu připadla, prozkoumává dosud neznámé území. Před ním se otvírá svět prvních lásek, rodinných dramat i nových přátelství. Svět sexu, drog a Rocky Horror Picture Show, kde klíčem ke štěstí může být například ta správná píseň, díky níž se můžete řítit tunelem a cítit se nekonečně. V Charliem se autorovi podařilo stvořit vypravěče, který vás uhrane a přenese zpět do divokých a intenzivně prožívaných dní na prahu dospělosti, kdy se život podobal jízdě na horské dráze.(Goodreads)


Tuto knížku už si chci přečíst docela dlouho. A poslední dobou jsem začala čím dál častěji přemýšlet o tom, že si ji pořídím i do své vlastní knihovny. A vzhledem k tomu, že  jsem se včera dívala na bux.cz, kde ji mají za necelé dvě stovky, si ji nejspíš pořídím hned s další objednávkou. 

3 komentáře:

  1. Skvelá kniha, naozaj sa mi páčila a film takisto 8)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Film jsem zatím neviděla, napřed bych si ráda přečetla knihu :) I když těžce odolávám :D

      Vymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...