úterý 27. srpna 2013

Knižní řetězovka: 45 - 55

Knižní řetězovku vymyslela Luu.

Dlouho jsem zvažovala, jestli se mám Knižní řetězovky účastnit, když už je staršího data. Nakonec jsem se rozhodla, že se zúčastním, protože se mi líbí jaké otázky jsou v ní položené a vy si o mě aspoň uděláte nějaký obrázek.
Příspěvků do knižní řetězovky bude celkem 5, vždy po 11 otázkách.


45) Jak často knihu před čtením prolistuješ?
Poslední dobou listuju jen hodně zběžně. Párkrát se mi totiž stalo, že jsem si při prolistování přečetla opravdu velký spoiler a pak už to čtení nebylo ono.

46) Důvod, pro který by si knihu v polovině vzdala?
Ten je jenom jeden. A to - neskutečná nuda při čtení. Proti tomu se dělat nic nedá a nutit se do něčeho, když mě to nebaví, nehodlám.

47) Máš ráda knihy uspořádané?
Ano, každá kniha má v mé knihovničce svoje místo a pro každý nový kousek hledám to správné a klidně kvůli jedné knize přeskládám celou knihovnu. 

48) Skladuješ knihy, nebo je po přečtení posíláš dál?
Skladuju, plná knihovna vypadá prostě pěkně :) A na svoji sbírku knížek jsem náležitě pyšná a vážím si jí. 

49) Jsou knihy, kterým se vyhýbáš?
Ano, vyhýbám se takovým těm přeslazeným románům ala Rosamunde Pilcher. To prostě není šálek mého čaje.

50) Kniha, která tě rozesmála?
Mediátor, některý hlášky v této sérii jsou legendární. Ale knih, které mě rozesmály je pochopitelně víc, toto je jen příklad. 

51) Kniha, která tě naštvala?
Obeť, poslední díl série Smečka, kterou napsala Andrea Cremer. U žádné jiné knihy jsem nebyla tak moc  vytočená. A když už jsem byla naštvaná a myslela jsem, že už hůř nebude, tak mě autorka převezla s tím, že bude. A to několikrát! 

52) Kniha, která tě rozplakala?
Těch je v mém případě víc. Knížky hodně emotivně prožívám ve všech směrech. Nahlas se u nich směju, rozčiluju, rozplývám a i brečím. Knihy, které mě fakt rozbulely jsou např. Hvězdy nám nepřály (držela jsem se skoro až do konce), Hunger Games: Síla vzdoru a Hostitel.

53) Kniha, od které si neměla žádná očekávání, ale nakonec se ti líbila?
Hunger Games, anotace mě vůbec nezaujala a v knihovně jsem si knihu půjčila jen díky dobrým hodnocením, které tato kniha dostávala. Nakonec si mě tato série naprosto získala! 

54) Kniha, od které si očekávala hodně, ale nakonec se ti vůbec nelíbila?
Tady mě nic moc nenapadá. Snažím se nemít nějak moc velká očekávání. Ne, vždy se tomu dá zabránit a očekávání jsou. Ale mívám spíš malé zklamání, že kniha je jen průměrná a nezdá se mi tak skvělá jak ostatním.

55) Oblíbené čtení na odreagování?
Vcelku cokoliv. Akorát klasiku nepovažuju zrovna za odreagovací četbu. 

4 komentáře:

 1. Mediátor a jeho hlášky :D
  Hele, já tě vůbec obdivuju, žes Smečku dočetla. Já se zasekla uprostřed prvního dílu se záchvatem vzteku už před půl rokem a ještě pořád mě to nepřešlo :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem záchvaty vzteku měla celou sérii :D Ale zvládla jsem to!! :D

   Vymazat
  2. Seber sílu a dočti to! :D

   Vymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...