pondělí 29. července 2013

Mé knižní série (1)

Mé knižní série je projekt, který pořádá Roxanne. Cílem tohoto meme je vyfotit nějakou knižní sérii, kterou vlastníme a odpovědět na otázky. Více o projektu je zde


Jako první sérii jsem si vybrala Vampýrskou akademii od Richelle Mead.

1) Jak ses o téhle sérii dozvěděla?
Abych pravdu řekla, tak nevím kdy jsem poprvé slyšela o této sérii. Ale první dva díly jsem dostala od bráchy k narozeninám, tuším, že k šestnáctinám. A pak už jsem se jen vezla a (ne)trpělivě čekala na další díly.

2) Kolik dílů si zatím stihla přečíst?
Vampýrskou akademii mám přečtenou celou a dokonce dvakrát.

3) Co na tuhle sérii říkáš?
Tuto sérii mám moc ráda. Richelle Mead píše skvěle a Vampýrskou akademii jsem si zamilovala. 

4) Který díl z celé série máš nejradši?
Toto pro mě byla opravdu těžká otázka, protože mám ráda všechny díly. Ale nejvíc se mi líbil asi poslední díl. Pro mě byl nejvíce překvapivý a taky nejvíce očekávaný.

5) Jaká je tvoje oblíbená postava a proč?
Tady bych mohla opěvovat nekonečnou dokonalost Dimitrie. A že by bylo o čem mluvit. Ale neudělám to. Místo toho si  radši vyberu ženskou hrdinku, Rose. Líbí se mi, že Rose není žádná chudinka, která potřebuje zachraňovat. Umí se o sebe a ostatní postarat sama. Je vtipná, rázná a nenechá si kecat do života. 

6) Kterou postavu fakticky nemůžeš vystát?
Není to, že bych ji přímo nemohla vystát, ale fakt ji nemám ráda a rozčilovala mě. A o kom že to mluvím? O Lisse, ta holka mě fakt štvala. A i když byla popisovaná, tak že by si ji měl každý zamilovat, já jsem si ji fakt nezamilovala.

7)  Když porovnáš originální a české obálky, které se ti líbí víc?
Originální i české obálky jsou si podobné. Ale víc se mi asi líbí ty originální.

8)  Která obálka se ti líbí nejvíc?
Abych byla upřímná z obálek nějak extra nadšená nejsem. Přijde mi, že jsou takové, že nenadchnou a ani neurazí. Ale nejvíc se mi líbí asi obálka pátého dílu, Spoutáni magií.

9)  Existuje nějaká scéna na kterou jen tak nezapomeneš?
Nechci nic spoilerovat, tak řeknu jen kde scéna byla a myslím, že ti, kteří knihu četli pochopí. Jen tak nezapomenu na konec třetího dílu. Zvlášť, když jsem knihu četla se čtvrtým dílem v nedohlednu.

Zajímavost: Na závěr ještě jedna zajímavost. Doma mám výtisk knihy Stínem políbená se špatným názvem dílu na hřbetě. Tak honem zkontrolujte svoje knihy a napište jestli někdo taky má tento výtisk.
6 komentářů:

 1. Tuto sérii bych si ráda pořídila.. Tolik lidí o ni mluví a má ji přečtenou. Kromě mě.. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě si ji přečti :) Ale jsem na tom podobně, taky jsem několik notoricky známých a pochvalovaných sérií nečetla...

   Vymazat
 2. Tuhle sérii zbožňuju a taky jsem vždycky nesnášela Lissu. Byla jako takový ten otravný komár, ale zase chápu, že se to všecko okolo ní točilo, takže byla pro celý průběh důležitá. To ale neznamená, že mi nelezla na nervy :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že nejsem sama a najde se ještě někdo kdo Lissu nemusí :D

   Vymazat
 3. Taky jsem si všimla už dřív že to u třetí dílu chybí :).

  mojenejnejknihy.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem si toho všimla jen u svého výtisku :) V knihkupectvích jsem pak už viděla jen ty správné...

   Vymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...