neděle 28. dubna 2013

Richelle Mead - Sukuba 5: Stíny

Sukuba 5: Stíny
Richelle Mead

Originální název: Succubus Shadows
Série: Georgina Kincaid
Díl: pátý
Nakladatelství: Domino
Počet stran: 264
Vydání v originále: 18. 3. 2010
Vydání u nás: 13. 3. 2013

ANOTACE:

Georgina Kincaidová má záviděníhodné schopnosti: je nesmrtelná, svede každého muže, o kterého stojí, může měnit podobu a umí nosit tak vysoké podpatky, že by se na nich běžný smrtelník zabil. Tohle všechno je pro ni hračka.
Ovšem sledovat přípravy na svatbu bývalého přítele, to je úplně něco jiného. Georgina se nedokáže rozhodnout, co je pro ni vlastně horší: jestli to, že si Seth bere jinou ženu, anebo to, že si musí sehnat nové šaty na svatbu. Ještě že ji od těchto příšerných starostí rozptyluje nový spolubydlící, nefil Roman, z něhož sex-appeal přímo prýští. A pak je tady Simone, nová sukuba ve městě, která se až podezřele zajímá o Setha Mortensena.
Největší nebezpečí ovšem číhá přímo v Georginině hlavě. Stále častěji slýchá vábení jakési záhadné síly, která ji láká… pravděpodobně do záhuby. A Georgina ví, že je příliš slabá, než aby dokázala dlouho odolávat…  (Goodreads)CO NA TO ŘÍKÁM:
Už je to víc jak dva týdny, kdy jsem přečetla nejnovější díl Sukuby od Richelle Mead. Ale doufám, že i když recenzi nepíšu krátce po dočtení knihy, tak bude vyjadřovat jak na mě kniha působila a jak se mi líbila.
Setkávám se se spoustou názorů, že Sukuba není tak dobrá jako Vampýrská akademie, nebo, že Georgina by nemohla nikdy chtít Setha. Ale upřímně, já si z těchto názorů nic moc nedělám, mám svou vlastní hlavu. Mě se prostě série o Georgině Kincaidové líbí.  Zaprvé mám slabost pro knihy Richelle Mead a zadruhé tato série má něco do sebe. Takové to osobní kouzlo, díky kterému se vám kniha líbí a často nemůžete najít co přesně se vám na ní líbí. 
Pátý díl s názvem Stíny je trochu jiný než předešlé díly. Dozvíme se v něm hodně o předchozím životě Georginy, o ostatních jejích osudech a láskách. Knihu to dělalo mnohem zajímavější a já jsem si její čtení, díky tomu mnohem víc užila.
Dokonce jsem kvůli Sukubě jedno odpoledne úplně zasklila učení. Po minutě jsem všechny sešity a knihy odhodila, s tím, že musím vědět, jak to bude dál. 
Přijde mi, že každý další díl Sukuby je lepší než předešlý. Jsem zvědavá co si pro nás autorka nachystá v šestém a zároveň posledním dílu. Po přečtení Stínů musím říct, že jsem na poslední díl opravdu zvědavá...

CO NA TO ŘÍKÁM:
Stínům dávám zasloužené 4 hvězdičky. Čtení jsem si opravdu užila. 
Pro ty, co váhají jestli mají tuto sérii číst: Neváhejte a prostě čtěte. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...